Natjecanje iz sporta

Futsal

  • Natjecanje se održava odvojeno u muškoj i ženskoj konkurenciji
  • Svako visoko učilište može prijaviti najviše jednu ekipu
  • Na terenu se nalaze 4 igrača i 1 golman, a za utakmicu se najviše može prijaviti 14 igrača (zajedno s golmanima)
  • Ekipe će ždrijebom biti raspoređene u skupine nakon kojih slijedi kup sustav. Utakmice se igraju 2 x 15 minuta „prljave“ igre osim finala i utakmice za treće mjesto koje se igraju 2 x 20 minuta „prljave“ igre
  • Ako je prijavljeno manje od 6 ekipa, igra se liga sustav te se sve utakmice igraju 2 x 20 „prljave“ igre

Košarka

  • Natjecanje se održava odvojeno u muškoj i ženskoj konkurenciji
  • Svako visoko učilište može prijaviti najviše jednu ekipu
  • Na terenu se nalazi 5 igrača, a za utakmicu se može najviše prijaviti 12 igrača
  • Ekipe će ždrijebom biti raspoređene u skupine nakon kojih slijedi kup sustav, a ukoliko je broj prijavljenih manji od 6, igrat će se liga sustav
  • Muške se utakmice igraju 4 x 8 minuta „prljave“ igre osim finala i utakmice za treće mjesto koje se igraju 4 x 10 minuta „prljave“ igre
  • Ženske se utakmice igraju 4 x 6 minuta „prljave“ igre

Rukomet

  • Natjecanje se održava odvojeno u muškoj i ženskoj konkurenciji
  • Svako visoko učilište može prijaviti najviše jednu ekipu
  • Na terenu se nalaze 6 igrača i 1 golman, a za utakmicu se najviše može prijaviti 16 igrača (zajedno s golmanima)
  • Ekipe će ždrijebom biti raspoređene u skupine nakon kojih slijedi kup sustav. Utakmice se igraju 2 x 15 minuta osim finala i utakmice za treće mjesto koje se igraju 2 x 20 minuta
  • Ako je prijavljeno manje od 6 ekipa, igra se liga sustav te se sve utakmice igraju 2 x 20 minuta

Odbojka

  • Natjecanje se održava odvojeno u muškoj i ženskoj konkurenciji
  • Svako visoko učilište može prijaviti najviše jednu ekipu
  • Na terenu se nalaze 6 igrača, a za utakmicu se najviše može prijaviti 14 igrača (bez, s jednim ili dvama liberima)
  • Ekipe će ždrijebom biti raspoređene u skupine nakon kojih slijedi kup sustav
  • Ako je prijavljeno manje od 6 ekipa, igra se liga sustav
  • Igra se na dva dobivena seta
  • Prvi i drugi set igraju se do 25, a treći do 15
  • Svi se setovi igraju na razliku

Odbojka na pijesku

  • Natjecanje se održava odvojeno u muškoj i ženskoj konkurenciji
  • Svako visoko učilište može prijaviti najviše jednu ekipu
  • Na terenu su 2 igrača, a za utakmicu se mogu prijaviti najviše 4 igrača
  • Natjecanje se odvija kup sustavom
  • Igra se na dva dobivena seta
  • Prvi i drugi set igraju se do 21, a treći do 15
  • Svaki se set igra na razliku
  • Ekipa ima pravo na jednu izmjenu po setu

Veslanje

  • Natjecanje se održava odvojeno u muškoj i ženskoj konkurenciji
  • Svako visoko učilište može prijaviti do dvije ekipe u muškoj i do dvije ekipe u ženskoj konkurenciji od kojih se boduje samo bolje plasirana
  • Ekipe će ždrijebom biti raspoređene u više grupa
  • Ekipu čine četiri studentice/studenta s istog visokog učilišta
  • Muška dio natjecanja organizira se kao štafetna utrka 4 x 1000 m
  • Svaki student vesla na ergometru 1000 m
  • Ženski dio natjecanja organizira se kao štafetna utrka 4 x 500 m
  • Svaka studentica vesla na ergometru 500 m

Stolni tenis

  • Natjecanje se održava odvojeno u muškoj i ženskoj konkurenciji
  • Svako visoko učilište može prijaviti najviše jednu ekipu
  • Ekipe će ždrijebom biti raspoređene u više grupa
  • Na turnir se prijavljuju 4 igrača, a za svaki susret 3 igrača
  • Susreti se igraju na 3 dobivena meča
  • Raspored susreta između ekipa A i B:
  1. A1 - B2
  2. A2 - B1
  3. A3 - B3
  4. A1 - B1
  5. A2 - B2
  • Meč se igra na tri dobivena seta
  • Setovi se igraju do 11 na razliku

Kros

  • Rangiranje se ekipa radi odvojeno za mušku i žensku kategoriju
  • Natjecanje se može održati odvojeno za mušku i žensku kategoriju ovisno o broju prijavljenih i procjene “gužve na startu”, ali sve kategorije trče istu stazu
  • Svaki fakultet prijavljuje maksimalno jednu ekipu za svaku kategoriju s minimalno 4, a maksimalno 6 pojedinaca
  • Timsko se vrijeme određuje zbrajanjem vremena najbrža 4 člana tima, a timovi se rangiraju po vremenu

Šah

  • Natjecanje se održava u mješovitoj konkurenciji
  • Svako visoko učilište može prijaviti najviše jednu ekipu
  • Ekipe će ždrijebom biti raspoređene u dvije grupe
  • Prve dvije ekipe iz svake skupine prolaze u finalnu grupu te prenose bodove iz međusobnog susreta
  • Razigravanjem u finalnoj grupi dobiva se poredak od 1. do 4. mjesta
  • Na turnir se prijavljuju 4 igrača, a za svaki susret 3 igrača
  • Tempo je igre 10 minuta po igraču
  • U međusobnom ogledu dviju ekipa, ekipa koja pobjedi dobiva 2 meč boda, a ekipa koja izgubi dobiva 0 meč bodova. U slučaju neriješenog ishoda, svaka ekipa dobiva po 1 meč bod
  • Prvi su kriterij za odlučivanje pobjednika meč bodovi, zatim „obični“ bodovi, nakon toga međusobni susret te nakon toga tko je bio bijeli. Ako se ni nakon toga ne odluči o pobjedniku, dogovorit će se dodatna razigravanja u dogovoru s kapetanima ekipa