Natjecanje iz sporta

• Natjecanje se održava u 9 sportova u muškoj i ženskoj konkurenciji, futsal, košarka, rukomet, odbojka, odbojka na pijesku, stolni tenis, šah, veslanje i kros
  • U svim sportovima se studenti natječu u muškoj i ženskoj konkurenciji. Žene imaju pravo nastupati i za mušku konkurenciju
  • Pravo nastupa na sportskim natjecanjima imaju studenti i osobe koje su diplomirale u akademskoj godini 2021./2022.
  • Svaki natjecatelj se može natjecati isključivo u jednom sportu. Iznimka od ovog pravila su kombiniranje odbojke i odbojke na pijesku. Također, u krosu se mogu natjecati ljudi koji se natječu u bilo kojem drugom sportu
  • Svaki voditelj pojedine sportske ekipe dužan je dostaviti popis sudionika koji se natječu u pojedinoj sportskoj disciplini voditelju sporta
  • U slučaju sumnje u identitet pojedinog igrača, zapisničari će provjeriti identifikacijski dokument (xica, osobna, vozačka, itd.)
  • Sportske ekipe nemaju pravo na zamjenu termina
  • Sportske ekipe imaju pravo na prigovor
  • Voditelji sportova zadržavaju pravo promjena propozicija u izvanrednim situacijama

FUTSAL

• Natjecanje se održava odvojeno u muškoj i ženskoj konkurenciji
  • Svako visoko učilište može prijaviti najviše jednu ekipu
  • Na terenu se nalaze 4 igrača i 1 golman, a za utakmicu se najviše može prijaviti 14 igrača (zajedno s golmanima)

ODBOJKA

• Ekipe će ždrijebom biti raspoređene u skupine nakon kojih slijedi kup sustav. Utakmice se igraju na 2 dobivena seta, prva dva seta do 25, treći do 15, svi setovi se igraju na 2 razlike